Що таке Litecoin (LTC): «полегшена» версія біткоїну

Litecoin – це децентралізована, побудована на вихідному коді пірингова криптовалюта з відкритим вихідним кодом, яка має тикер LTC. Нині вона є дев’ятою заснованою на блокчейні криптовалютою із загальною ринковою капіталізацією у розмірі понад 11 мільярдів доларів. Ціна одного Litecoin зараз становить приблизно 185 доларів.

Відмінності Litecoin від Bitcoin

Будучи одним із перших форків Біткоїна, Litecoin при порівнянні часто називають «сріблом», а Біткоїн «золотом». Справді, Litecoin як «полегшена» версія Біткоіна має багато спільного з першорядною криптовалютою, проте транзакції з Litecoin проходять набагато швидше та дешевше.

Хоча проблеми масштабованості Біткоїна були здебільшого усунуті після того, як середній час між блоками та комісії різко зросли наприкінці 2017 року, це все ще відносно повільний (а іноді й дороще) засіб для проведення транзакцій менших обсягів. Середній час між блоками для Біткоїна зазвичай становить 10 хвилин, а середня комісія перевищила 30 доларів на лютий 2021 року.

Litecoin, з іншого боку, в середньому оновлює нові блоки кожні 2,5 хвилини. Середня комісія за транзакцію також досить маленька — менш як 0,03 долара. Все сказане вище робить LTC більш підходящою криптовалютою для проведення невеликих повсякденних однорангових платежів. Нижчі комісії за проведення транзакцій, у свою чергу, призводять до зниження комісій за виведення LTC з централізованих криптовалютних бірж, що робить Litecoin популярним засобом для крос-валютних транзакцій.

Незважаючи на це, Litecoin, як і раніше, значно менш популярний, ніж його прототип. Загальний обсяг LTC, що торгуються на криптовалютних біржах, становить лише 10% загального торгового обсягу BTC. Крім того, загальна кількість транзакцій, що проводяться в мережі Біткоїн, за кожні 24 години приблизно в 2,5 рази більше.

Як майнути Litecoin?

Litecoin використовує менш інтенсивний алгоритм хешування Scrypt, який має меншу обчислювальну потужність, ніж алгоритм хешування SHA-256, що використовується для Біткоіна. Зосередившись на використанні високошвидкісної оперативної пам’яті, майнінг Litecoin у теоретичному плані стає простішим для всіх учасників і, відповідно, менш централізованим.

Нагороди за блоки Litecoin для майнерів, як і нагороди за блоки біткоїнів, скорочуються вдвічі приблизно кожні чотири роки. Зокрема, винагороди за майнінг Litecoin зменшуються вдвічі за кожні 840 000 блоків. Останній халвінг Litecoin відбувся у серпні 2019 року, коли винагорода за блок була скорочена з 25 LTC до 12,5 LTC. Наступний халвінг Litecoin скоротить винагороду за блок до 6,25 LTC, що зробить запас нових Litecoin на 50% менше за визначенням.

На відміну від хешрейта Біткоїна, хешрейт Лайткоїна за останні три роки суттєво не збільшився. Джерело: CoinWarz.com

Хто є автором Litecoin?

Хоча ми і не знаємо справжню особу творця Біткоіна, ми багато знаємо про те, хто створив його перший побічний продукт. Litecoin був заснований у 2011 році відомим діячем у світі блокчейнів та колишнім співробітником Google Чарлі Лі. Акаунт Лі в Твіттері зареєстрований під ніком @SatoshiLite — помітний натяк на його проект і саме натхнення проекту.

Лі виявився дуже відкритим щодо своєї постійної участі та/або своєї частки в Litecoin. Однак це також зробило його відкритим для критики з боку інших учасників цієї промисловості.

Що особливо важливо, Чарлі Лі оголосив , що він «продав і пожертвував» усі свої активи LTC у грудні 2017 року, що збіглося з рекордно високою ціною на альткоїни . Хоча Лі і стверджував, що цей чудовий продаж «не обрушив ринок», ціна LTC відразу ж впала і після так і змогла досягти такого ж рівня.

Творець Litecoin Чарлі Лі оголосив про продаж/пожертву всіх своїх активів LTC у грудні 2017 року, що збіглося з рекордним максимумом ціни альткоїну. Джерело: TradingView

Яким є майбутнє Litecoin?

Новини про цікаві партнерства та впровадження Litecoin за останні роки сповільнилися, незважаючи на відновлення підвищення цін на ринку криптовалют у 2020 році.

MimbleWimble

Мабуть, найактивніше розробники Litecoin працюють над впровадженням MimbleWimble – протоколу блокчейну з режимом широкого масштабування та підвищеної приватності для структурування та зберігання транзакцій у протоколі блокчейну. Очікується, що впровадження технології MimbleWimble Extension Block розпочнеться 15 березня 2021 року.

Деякі представники галузі, як і раніше, скептично ставляться до майбутніх розробок Litecoin після того, як деякі проекти, навколо яких був створений великий ажіотаж, не втілилися в реальність. Найгучнішим провалом став проект LitePay – платіжна система, покликана полегшити повсюдне використання Litecoin через спеціальний криптогаманець і дебетову карту. Проект був закритий у 2018 році, коли Лі, вибачаючись, опублікував твіт «Ми були занадто захоплені чимось, що було занадто хорошим, щоб бути правдою. І надто оптимістично налаштованими випустили з уваги багато тривожні знаки».

З точки зору масового впровадження Litecoin отримав потужний поштовх завдяки доданню підтримки альткойнів на PayPal. Платіжний гігант тепер дозволяє користувачам купувати, продавати і зберігати LTC, тим самим значно розширюючи базу користувача молодшого брата Біткоіна.

Grayscale Investments також додавала великі суми LTC до своїх фондів. Згідно з останніми повідомленнями, гігант криптоінвестицій додав 174 000 монет до своїх фондів у лютому 2021 року, в результаті чого загальна вартість активів Litecoin у його володінні склала майже 250 мільйонів доларів. Таке агресивне інвестування спонукало багатьох галузевих аналітиків припустити, що Grayscale Investments очікує збільшення попиту на LTC з боку інституційних клієнтів та інвесторів.

Оскільки Litecoin є суто піринговою криптовалютою, такою само як і Біткоїн, плани щодо впровадження підтримки смарт-контрактів у протокол не намічаються. Цей факт робить Litecoin непривабливим для учасників ринку, які більше орієнтовані на децентралізовані фінанси (DeFi) або невзаємозамінні токени (NFT) .

Висновок

Насправді, Litecoin функціонує як і було спочатку задумано. Це «полегшена» версія Біткоїна, яка дозволяє виконувати однорангові транзакції швидше та дешевше.

Хоча лайткоїн був створений у 2011 році, він залишається популярним альткоїном і через десять років — свідченням служить його дизайн, варіанти використання та визначальна конкурентна пропозиція. Він доступний практично на всіх основних криптовалютних біржах і в даний час залишається в десятці кращих цифрових валют та активів, що бізуються на основі блокчейну.

Rate this post