Комісія при переказі біткоїнів

Комісії за транзакції – це обов’язкова складова криптовалютної економіки. За допомогою комісій заохочують користувачів, які підтримують роботу мережі. Також їх використовують як захист від спаму. 

Потужне зростання трафіку в деяких мережах призвело до значного підвищення оплати за транзакції. Розкажемо докладно у тому, що таке комісія під час переказу біткоїнів , що складається, як нараховується і можна заощадити при перекладах.

Комісія за переведення біткоїну , як і у випадку з будь-якою стабільно працюючою платіжною системою, складається з двох частин. Перша частина – це гроші, що йдуть на підтримку роботи системи. Друга частина – заохочувальна, або, як її ще називають, винагорода майнерам . Вона потрібна для того, щоб переклад якнайшвидше потрапив в обробку і був підтверджений.

Як правило, транзакції з мінімальною комісією досить довго обробляються мережею через низьку конкурентоспроможність.

Будь-який переклад це програмний код. Він залежить від того, куди прямують монети і звідки вони відправлені. Довжина кодового ланцюга залежить від кількості учасників угоди.

~ $ 0,88 при 18 сатоші/байт за мінімальну за розміром транзакцію 225 байт

~ $ 7,85 середня комісія, яку зараз платять відправники за свої транзакції

~ $ 4 середня комісія, яку зараз платять відправники за кілобайт

Як це виглядає на практиці? 

  • перший етап – перевірка угоди на відповідність платіжним параметрам та стандартам. Вузли (комп’ютери, що виробляють блоки та входять до пулу) перевіряють всю історію біткоін-транзакцій відправника монети;
  • другий етап – включення валідної транзакції до складу мемпулу. На цій стадії угода стоїть у черзі і чекає на свого майнера (користувач, який видобуває монету і упаковує її в блок). У цей час транзакція ще не вважається досконалою;
  • третій етап – відправлення монети в блок і сигнал проведення угоди. Швидкість додавання до блоку залежить від величини комісії. Чим вищий збір, особливо в пікові дні завантаження мережі, тим швидше відбувається угода.

Від чого залежить розмір комісії

Розмір комісійних залежить від цілого ряду факторів. Насамперед, це кількість транзакцій, що проходять у мережі. Якщо їх багато, код угоди збільшується. Кожна нова операція з перекладу біткоїну додає до угоди кілька байтів. Як тільки код виріс на тисячу байтів, комісія за переведення біткоїну збільшується на 0,0001 біткоїну .

Другий важливий фактор – завантаження самої мережі. Чим більше угод відбувається в одиницю часу, тим вище будуть комісійні. Підвищена комісія за переведення біткоїну з гаманця на гаманець знижує апетити покупців та регулює завантаження мережі.

Комісія за виведення біткоїну з біржі

У криптовалютних бірж свій підхід до нарахування комісійних. Іноді мінімальна оплата за виведення криптовалюти у різних сервісів може дуже відрізнятися.

Є майданчики з плаваючою комісією на виведення у звичайних грошах. Обмінний ринок таких бірж включає ринок доларів, євро, карбованців. Пара платформ з вигідними умовами – EXMO та StormGain.

Як швидко порахувати комісійні

Визначити цінові параметри угоди можна відразу на кількох сервісах, наприклад, на BuyBitcoinWorldwide. На цьому майданчику вам пропонують діапазонні значення комісії, які вам підійдуть.

З чого складається комісія за переказ біткоїну?

Комісія за переказя біткоїну складається з двох частин: гроші на підтримку роботи системи та винагороду майнерам. 
Останнім платять за те, щоб переведення якнайшвидше потрапило в обробку і було підтверджено.

Від чого залежить розмір комісії за перевод біткоїна?

Розмір комісії залежить від кількості транзакцій у мережі на даний момент та її завантаження. 
Чим більше користувачів та угод проводять, тим вищою є плата за перекази. 
Іноді це йде біткоїну на користь – від великих комісій ажіотаж знижується, і мережа природно розвантажується.

Як платити менше комісії за перекази біткоїну?

Перевіряйте завантаженість мережі та не переводьте біткоїн у піковий годинник. 
Також уникайте транзакцій перед святами – в цей час кількість операцій у мережі різко зростає, що автоматично збільшує середню величину комісії.

Яка комісія, рекомендується, для швидкого відправлення біткоїнів:

21 сатоші/байт
0,0002113 BTC/КБ

Rate this post