Обмінник криптовалют — сервіс, що дозволяє швидко обмінювати цифрові активи як у фіатну (державну) валюту, і інші криптовалюти. У зв’язку з популяризацією та зростанням попиту на віртуальні гроші затребуваність у таких ресурсах постійно зростає. Щоб вигідно купити або продати криптовалюту, необхідно знайти зручний та надійний обмінник криптовалют онлайн.
Як вибрати біткон-обмінник у 2022 році
Щоб вибрати найкращий обмінник криптовалют, необхідно розглянути та порівняти ключові характеристики цих сервісів, звертаючи увагу насамперед на ті, які важливі для вас.
Значення під час виборів мають:
- Курси валют. Обмінний курс є ключовою характеристикою, від якої залежить вигода клієнта. Необхідно віддавати перевагу сервісам, котирування яких мінімально відрізняються від середньоринкових. Зазвичай відхилення становить до 10% від середньобіржового курсу, але краще вибирати обмінник біткоїн, у якого цей показник знаходиться в межах 5%.
- Валютні пари. Вибір грошових одиниць, доступних на продаж і купівлі, в обмінних пунктах зазвичай такий широкий, як у біржах. Тому потрібно вибирати сервіс, який підтримує операції з потрібними вам криптовалютами.
- Ліміти сум. Для здійснення угоди важливо, щоб пункт дозволяв обміняти потрібну кількість грошей за транзакцію. Тому для невеликих угод слід вибирати послуги з низьким мінімальним лімітом, а для великих – з високим максимальним.
- Способи оплати. Купити або продати криптовалюту онлайн можна, використовуючи інші криптовалютні гаманці, банківські картки, електронні гроші та інші платіжні інструменти. Чим більше їх підтримує обмінник – тим краще, але головне – наявність зручного для вас способу розрахунку.
- Розміри комісії. Деякі обмінні пункти встановлюють комісію за транзакції, розмір якої іноді сягає понад 10%. Інші майданчики не стягують додаткових зборів, але закладають свою маржу в курс. Тому при виборі обмінника криптовалют потрібно не просто звертати увагу на комісію (що вона менша — тим краще), а й враховувати її спільно з курсом. Наприклад, купити 0,1 BTC за 4500$ з комісією 3% менш вигідно, ніж за 4600$ без комісії.
- Репутація. При виборі обмінника значення мають досвід роботи, щоденний оборот, кількість відвідувачів. Віддавати перевагу варто послугам, які функціонують рік і більше, мають достатній резерв валют і немає значної кількості негативних відгуків.
- Зручність. Інтерфейс сайту – це суб’єктивна характеристика, але від його організації та оптимізації залежить простота здійснення обмінних операцій. Кращі криптообмінники мають просте та зрозуміле оформлення, що дозволяє швидко вибрати потрібний напрямок обміну та завдяки автоматичному розрахунку відразу дізнатися, скільки ви віддасте та отримаєте.
Щоб не займатися самостійним аналізом та порівнянням онлайн-пунктів обміну криптовалют, можна скористатися цим рейтингом. У нього вже включені найбільш зручні та надійні сервіси, що дозволяють купити або продати біткоін та інші цифрові активи.
Якими бувають обмінники біткоїну
Існують криптообмінники, що працюють за різними принципами, що відрізняються рівнем зручності та складності для новачків.
Як основні типи можна виділити три категорії:
- Онлайн-обмінники. Сервіси, що централізовано здійснюють обмін цифрових активів. Ці ресурси мають у своєму розпорядженні власні резерви, за рахунок яких здійснюються угоди, і працюють за принципом банків. Користувач вибирає валютну пару, вказує суму, переводить на рахунок сервісу актив, що продається, а у відповідь отримує шукану криптовалюту або суму у фіаті, залежно від напрямку обміну. Вони відрізняються простотою використання, надійністю, але не завжди пропонують вигідні умови.
- Локальні обмінники. Офлайн-сервіси працюють за принципом стандартних пунктів обміну валют, хоча можуть мати сайт, на якому подаються заявки. Такі компанії дозволяють здійснити угоду в касі: заплатити готівкою або карткою, щоб отримати криптовалюту, або навпаки. Плюсами таких сервісів є безпека та можливість отримати готівку, мінусом – мала поширеність.
- P2P-обмінники. Ці послуги не мають своїми активами, лише виконують посередницькі функції, пов’язуючи продавців валют з покупцями. На таких платформах клієнт, який бажає зробити обмін, створює свою заявку на потрібну суму або знаходить існуючу і обмінюється сумами з контрагентом. Плюсом P2P-обмінників є приємні для обох сторін умови (навіть за наявності комісії курс зазвичай вигідний), мінусами — трохи більша складність, ніж звичайні сервіси, а також необхідність вивчення репутації контрагента.
Оскільки всі послуги мають свої плюси і мінуси, робити вибір необхідно, виходячи з індивідуальних пріоритетів. Якщо потрібно рідко змінювати великі суми за вигідним курсом, критерії будуть одні, а якщо потрібно часто здійснювати дрібні транзакції — інші. Початківцям можна рекомендувати звичайні обмінники, досвідченішим користувачам — платформи P2P, а на локальні пункти варто звернути увагу, якщо цікавлять безпечні угоди з готівкою.