Як купити криптовалюту вигідно? Інструкція

Є багато способів купити криптовалюту. Наприклад, через обмінники або криптовалютні біржі, за готівку або за допомогою банківської карти. Розказуємо прості та надійні методи.

Вже на етапі покупки криптовалюти можна допустити багато помилок і втратити гроші. Тому ми розібрали основні та неочевидні способи придбання біткойна та інших цифрових монет.

№1 Обмінники криптовалют

Найпростіший спосіб купити криптовалюту – через обмінники. Як правило, вони дають можливість придбати найпопулярніші цифрові активи, що входять до топ-20 по капіталізації. Серед них Bitcoin (BTS), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) та інші, а також стейблкоін USDT. За купівлю криптовалюти через обмінники береться комісія. Її розмір може різнитися у великому діапазоні, наприклад, бути менше 1%, а може досягати 10% або перевищувати це значення. Але зазвичай це 1-2%.

Величина комісії залежить від криптовалюти, яку вибрав користувач, способу оплати та конкретного обмінника. Якщо монета не популярна, піт на неї буде меншим, відповідно, збори — вищі. Розмір комісії, що стягується обмінником, також може відрізнятися через величину внутрішньої комісії, що встановлюється платіжною системою. Зазвичай раціональніше купувати криптовалюту за фіатні гроші після сильного спаду ринку. Наприклад, у травні-червні 2019 р., коли біткоіни подорожчали до $14 000, обмінники доплачували користувачам по 4-5% за купівлю монет. Однак у разі виведення цифрових активів клієнти, наоборот, отримували на 4-5% менше.

Ризики використання обмінників

При купівлі криптовалюти через обмінники, користувач вказує адресу, на яку надійдуть монети. Це може бути заздалегідь створений гаманець на біржі чи холодний гаманець. Дуже важливо не помилитися при заповненні даних під час купівлі коштів та їх перерахуванні. Інакше у 99% випадків кошти будуть безповоротно загублені. Але якщо це сталося, завжди слід звертатися до техпідтримки сервісу, співробітники при бажанні та можливості зможуть допомогти.

При використанні обмінників, а також при перекладах найнадійніше використовувати стейблкоіни, наприклад, токен USDT. Його курс прив’язань до котирувань долара. Є ризик, що під час переміщення коштів між гаманцями на ринку почнеться різке падіння. Через це трейдер, який надіслав криптовалюту, може втратити капітал у разі зниження її ціни. Стейблкоїни позбавляють від цього ризику.

Щоб уникнути такої ситуації, деякі обмінники надають опцію тимчасової заморозки курсу. Трейдер укладе з сервісом угоду, що криптовалюта буде продана або куплена за певною ціною, і вона залишиться такою протягом зумовленого терміну (як правило, 15 хвилин), незалежно від колівань ринку. Але за це може стягуватися додаткова комісія, тому необхідно детально вивчати правила надання послуг.

Слід мати на увазі, що при покупці криптовалюти через обмінники є ризик скористатися послугами шахраїв. Тому при пошуку сервісу слід звертатися лише до тих, які мають гарну репутацію. Це можна перевірити через відгуки в агрегаторах. Також краще пошукати в інтернеті інформацію, чи не був помічений конкретний сервіс у незаконній діяльності і чи немає на нього скарг. Корисним буде при первинному використанні обмінника не переводити відразу велику суму, а почати з маленькою для тесту.

№2 – Біржі криптовалют

Найчастіше обмінники використовуються для заведення криптовалют на біржу та виведення з неї. Але придбати цифрові монети можна і на самих торгових майданах. З одного боку, це зручніше і безпечніше, бо знижується ризик недобросовісного контрагента. Якщо користувач купує криптовалюту на біржі, він виключає шанс звернутися до послуг шахраїв.

З іншого боку, комісії при купівлі цифрових активів можуть бути значно вищими за ті, які встановлюються обмінниками. Причина: більшість торгових майданчиків не займається продажем криптовалюту безпосередньо. Вони укладають партнерства з іншими сервісами. Виходити, користувач, переказувати гроші сторонній компанії, вона здійснює обмін з біржею, а потім остання нараховує монети користувачеві. У такому разі клієнт сплачуватиме відразу підвійну комісію, тому слід уважно перевіряти умови укладання угоди.

На деяких біржах також є вбудовані p2p-сервіси, наприклад, на Binance. На ній користувачі можуть укладати угоди купівлі/продажу криптовалюта між собою без сторонніх учасників.

Однак біржі не викликають стовідсоткової довіри. Їх керівники, як і у випадку з обмінниками, можуть виявитися мошенниками. Також торгові майданчики можуть збанкрутувати чи бути зламані.

№3 – Без посередників на p2p платформі

Обмінники та біржі — це посредники, які пропонують послуги з продажу та купівлі криптовалют і беруть за це свою націнку. Однак придбати цифрові активи можна і без третьої сторони, безпосередньо в інших людей. Для цього були розроблені p2p-платформи (p2p – person to person – від людини до людини). Найпопулярнішою з них є LocalBitcoins. На ній користувач укладає угоду з іншим користувачем, а сервіс виступає як гарант, що один не обдурить іншого. Але тут є кілька мінусів. По-перше, ціна вказується без комісії, яку візьме банк чи система за переказ. По-друге, p2p-сервіси менш популярні, ніж обмінники та біржі. Через це пропозицій з купівлі та продажу криптовалюта тут мало, а якщо вони є, то найчастіше на маленькі суми.

Інші способи

Купити та продати цифрові монети без посередників можна, якщо, наприклад, домовитися зі знайомим живим. У такому разі угоду можна здійснити під час особистої зустрічі, розрахувавшись готівкою, банківським переказом або будь-якими іншими способами. Однак це, ймовірно, найризикованіший спосіб, і вдаватися до нього можна тільки з людьми, яким ви довіряєте.

Криптовалюту також можна купувати за допомогою криптогаманців. Крім придбання вони дозволяють зберігати цифрові активи, торгувати ними та обмінюватися на фіатні валюти. У деяких випадках можна відкривати вклади. Наприклад, сервіс blockchain.com анонсував використання депозитів у біткоїни з річною прибутковістю в 4,5%. Інший популярний гаманець – crypto.com.

Ще один варіант – криптомати. Вони працюють за аналогією з банкоматами. Користувач активує пристрій, вводить адресу, на яку надійде криптовалюта, та вносить гроші. Однак цей спосіб має суттєві мінуси. По-перше, комісії можуть сягати 5% і вище. По-друге, їх дуже важко знайти.

Є й неординарніші способи купівлі цифрових грошей. Наприклад, їх можна отримати, обмінивши на подарункові картки або предмети з комп’ютерних ігор. На даний момент існує безліч сервісів, що дозволяють продавати по криптовалюті скіни з Counter Strike, Dota 2 та інших ігор. Однак подібні платформи ухвалюють величезні комісії, вони можуть становити понад 10%.

Rate this post