Топ перспективних криптовалют на 2022 рік

Перспективные криптовалюты 2022

Які ризики потрібно враховувати під час інвестицій у криптовалюту?

Купівля криптовалюти, як і будь-якого іншого фінансового активу, пов’язана з ризиками, пов’язаними з її обігом, зберіганням та використанням. Але через те, що криптовалюта — це цифровий актив, який має певну технологічну вразливість, для неї характерні й такі специфічні ризики, як:

 1. Втрата чи знищення закритого ключа (seed-фрази). Цифрові активи зберігаються у криптогаманці та контролюються власником за допомогою відкритого та закритого ключа. Ця інформація є унікальною та відновленню не підлягає. Якщо закритий ключ втрачено, знищено або іншим чином скомпрометовано, інвестор не зможе отримати доступ до криптоактивів, що зберігаються у відповідному цифровому гаманці.
 2. Ризики кібербезпеки, включаючи зловмисні дії. Торгові платформи та сторонні постачальники послуг (брокери, аукціонні та обмінні майданчики) можуть бути вразливими до злому. Наприклад, у серпні 2016 року з біржі Bitfinex у Гонконгу було викрадено майже 120 000 ВТС на суму 72 млн. доларів США. Це спричинило негайне падіння цін на 23%. Роком раніше, у вересні 2015 року, BitPay втратив близько 1,8 млн доларів через фішингову атаку. Крім того, якщо зловмисники отримають контроль за достатньою кількістю вузлів консенсусу в мережі («проблема 51»), блокчейн може бути скомпрометований.
 3. Ризики, пов’язані з одноранговими (P2P) транзакціями. Цифрові активи можна продавати на численних онлайн-платформах за допомогою однорангових або пірингових (тобто прямих, без зайвих посередників) транзакцій між сторонами. Багато торгових майданчиків просто об’єднують контрагентів, не надаючи жодних клірингових чи посередницьких послуг та правових гарантій. У такому разі всі ризики (наприклад, подвійний продаж) несуть самі учасники угоди.
 4. Ризик втрати довіри до цифрових валют. Криптовалюти є частиною нової і швидко розвивається «індустрії цифрових активів», яка схильна до високого ступеня невизначеності. Курс криптовалют залежить від балансу попиту та пропозиції на ринку. Це означає, що втрата довіри до цього інструменту може призвести до краху торговельної діяльності на крипторинку та різкого падіння вартості активів.
 5. Ризик появи законодавчих норм, які забороняють чи обмежують торгівлю цифровими валютами. Криптоактиви не мають єдиного правового статусу, тому регулятори різних країн стурбовані тим, що ці інструменти можуть використовуватись злочинцями та терористичними організаціями. У майбутньому деякі держави можуть обмежити право придбання, володіння, продаж чи використання цифрових валют. Наприклад, у РФ існує пряма заборона на купівлю та продаж товарів чи послуг за криптовалюту.
 6. Ризики конвертації криптовалюти. Законодавчі обмеження, перебої із введенням або виведенням фіатної валюти на торгові платформи або з них можуть вплинути на здатність деяких інвесторів конвертувати свої активи.
 7. Ризики, пов’язані з оподаткуванням цифрових валют. Наразі відзначається значна невизначеність щодо оподаткування інвестицій у цифрові валюти. Щоб забезпечити дотримання умов податкового режиму, інвесторам доводиться звертатися до консультантів.

На що ще важливо звернути увагу?

Крім технічних характеристик та фінансових та інших ризиків, при виборі крипти важливо враховувати такі параметри:

 1. Користувальницька цінність та затребуваність на ринку. Зараз багато перспективних криптоактив все частіше використовуються при проведенні розрахунків.
 2. Зручність використання (usability). Наприклад, розрахуватися ВТС у ресторані навряд чи вийде швидко, тому що підтвердження транзакції у його блокчейн-мережі займе до 1 години. Для цих цілей підійдуть альткоїни, що працюють на протоколі PoS (Proof of Stake). Це криптовалюти типу XRP, LTC, Solana та ін. Час обробки транзакцій у їх мережах – лише кілька секунд.
 3. Універсальність. Можливість використання активу як засіб розрахунку та засобу зберігання та обміну в різних DeFi мережах та протоколах.
 4. Анонімність. Цей чинник важливий захисту капіталу від третіх осіб.
 5. Ліквідність. Актив має торгуватися на найбільших криптобіржах. 

Перспективні проекти, що набирають популярності

Багатокутник (MATIC)

Це криптовалюта 2 рівня для платформ децентралізованих програм Ethereum. Polygon – це перспективна блокчейн екосистема, розроблена для розвитку інфраструктури та допомоги у масштабуванні мережі Ethereum. 

Matic Network і токен Polygon також запропонували рішення другого рівня — перенесення транзакцій безпосередньо в мережі Ethereum на іншу монетну платформу. Це дозволило мережі Matic досягти швидкості 7200 транзакцій за секунду (TPS). Для порівняння, пропускна здатність Ethereum не перевищує 15 транзакцій за секунду.

У 2021 році було проведено ребрендинг мережі – вона стала називатися Polygon. Але, крім нового імені, у неї з’явилися і нові функції. Тепер це платформа для створення взаємозалежних блокчейн-мереж. Іншими словами, за допомогою Polygon кожен може написати свій блокчейн для будь-яких цілей. У майбутньому Polygon стане основою мереж Web3. 

Петля (LRC)

Перспективна криптовалюта однойменної децентралізованої біржі. Щоб зробити DEX масштабованішими і знизити комісію, використовуються накопичувальні пакети ZK.

Loopring надає DEX можливість вибору між зберіганням транзакцій у ланцюжку або поза ним у будь-який момент часу. Ця доступність даних по ланцюжку (OCDA) у поєднанні з кільцевими майнерами та кільцями замовлень забезпечує більшу масштабованість DEX. Автономне сховище Loopring забезпечує 16400 транзакцій в секунду (TPS). 

Chainlink (CLNK)

Це цифрова валюта децентралізованої мережі програмування Оracle. Мета Chainlink – вирішити проблему безпечного підключення смарт-контрактів до реальних подій. Смарт-контракти – це фрагменти коду, що втілюють задану бізнес-логіку (наприклад, коли сплачувати відсотки за кредитами).

Нові криптовалюти

До нових і мають непогані перспективи можна віднести 2 проекти.

STEPN (GMT)

Це токен управління проекту STEPN – ігри, яка працює за принципом “move to earn”. На момент написання статті (травень 2022 року) капіталізація токена оцінюється в 838 млн. доларів. Число учасників гри – понад 200 млн по всьому світу.

GMT , токен платформи використовується для розрахунків усередині геймінг-пулу, дозволяючи заробляти на ходьбі близько 40-100 доларів на день. Фактично це мобільна версія онлайн-ферми для майнінгу крипти.

Також мережа блокчейну STEPN має токен Green Satoshi (GST). GMT відрізняється від GST тим, що його максимальне постачання обмежене 6 мільярдами одиниць. Вся економіка проекту STEPN будується на балансі попиту та пропозиції цих двох токенів.

лавина (AVAX)

Криптовалютний проект Avalanchе , створений наприкінці 2020 року, став успішним стартапом і зараз торгується на криптобіржах, що входять до топ-10. Творці – “Ava Labs”, місто Сінгапур. Розробники поставили за мету створити блокчейн-платформу, яка поєднувала б у собі всі переваги і надійність екосистеми Ефіріуму і в той же час працювала на порядок швидше.

Криптовалюта AVAX — нативний токен мережі Avalanche, хоча клієнти-розробники можуть випускати власні монети в унікальних користувальницьких блокчейн-мережах та екосистемах. Можливе створення будь-якого NFT-токена або криптовалютного гаманця відповідно до необхідної специфікації.

Обсяг емісії AVAX становить 720 мільйонів токенів. 51% із них створено (автоматично згенеровано) за допомогою блоку — генези. Однак, як і в мережі Ethereum, мінімальні комісійні збори мережі Avalanche поступово зменшують загальну кількість токенів. Передбачено опцію автоматичної негативної емісії (дефляційний оператор).

Криптовалюти, які давно на ринку

Невелика добірка перспективних цифрових активів, представлених на ринку вже не перший рік.

Ethereum (ETN)

Ця крипта зараз цікава не лише як об’єкт для інвестицій, а й як база чи платформа для багатьох перспективних напрямів цифрової економіки. На основі ЕТН розробляється величезна кількість програм Dapps.

Створено Віталієм Бутеріним, який до цього працював із цифровими активами в компанії Ripple Labs. У 2020 році було виготовлено «форк» монети для вирішення проблеми масштабованості всієї екосистеми. Зараз Ethereum використовує механізм консенсусу PoW та протокол ЕRC 20. 

Ripple (XRP)

Цей перспективний криптовалютний проект із Сан-Франциско став воістину глобальною криптою-посередником (bridge currency), що використовується у транскордонних розрахунках. Мова йде про багатомільярдні транзакції в основному між фінансовими інститутами, корпораціями, банками та платіжними системами всіх країн світу («платіжні коридори»).

Друга перевага XRP – це феноменальна швидкість фінансових транзакцій, що проводяться в екосистемі Ripple. Вона складає понад 10 тисяч операцій на секунду (зокрема, у Ripple Net хешрейт – мінімум 50 000 TPS).

Кардано (ADA)

Це повністю децентралізована платформа, що працює за принципом відкритого коду. Відмінні риси Cardano – повна анонімність, відсутність обмежень та інших ускладнень типу KYC.

Була створена у 2017-му і стала однією з перших екосистем, що працюють на мережевому протоколі PoS (Proof-of-stake – «доказ володіння»). Активно використовується в архітектоніці смарт-контрактів та Dapps. Горизонт інвестування, що рекомендується, — від одного року.

Stellar (XLM)

Це перспективна криптовалюта, яка використовується у різних системах – від ігрових платформ до мережевих онлайн-магазинів. Створено у 2014 році.

Основна фішка полягає в поєднанні різних екосистем та блокчейнів. Stellar є універсальним засобом обміну з мінімальними комісіями з фінансових транзакцій. Показовою є співпраця платформи з IBM and Money.Gram International.

Bitcoin (VTS)

Bitcoin став уже швидше легендою крипторинка, ніж реально використовуваним цифровим активом, але в нього все ж таки чимало переваг. Відомо, що ця валюта була створена в 2008 році Сатосі Накамото (вигадана людина або анонімна група людей).

Усього емісія становить 20 млн. монет. Завдяки цьому вартість BTC з 2017 року зросла на тисячі відсотків, досягнувши абсолютного максимуму 67,8 тисяч доларів у 2020 році. Найчастіше використовується як інструмент довгострокового інвестування або «цифрове золото». Його приймають як абсолютний засіб обміну на всіх криптобіржах і обмінних Р2Р платформах. 

Не є інвестиційною рекомендацією. Криптовалюта – це волатильний, високо ризиковий актив. Ризикуйте лише тим капіталом, який готові втратити.

Rate this post